מנעול חשמלי דני

האם מנעול חשמלי הוא מוצר טוב או פחות טוב? על כל זה ועוד במאמר הבא

אין כל ספק כי אנחנו חיים בעידן אחר מזה שהיינו רגילים אליו עד לפני עשרים שנה. החידושים הטכנולוגיים מציבים את כולנו בסיטואציה בה אנחנו צריכים להסתגל לשינויים למעשה כל הזמן. מנעול חשמלי הוא חלק מהשינויים העוברים על האדם. היום, יותר מתמיד, אנחנו רוצים להיעזר בטכנולוגיה כדי להבטיח כי בית העסק שלנו, מוסדות הלימוד בהם הילדים שלנו מתחנכים, הבתים הפרטיים שלנו, כולם מוגנים מפני פורעים. מנעול חשמלי הוא מוצר נוח ויעיל אבל לא כזה שחף מחסרונות. אני, דני המנעולן, מעוניין לשתף אתכם בכל המידע המקצועי הקיים אצלי כדי שתוכלו גם אתם לבצע את הבחירות הנכונות ביותר עבורכם.

אז במאמר הבא, כל מה שאם צריכים לדעת על מנעול חכם. מתי הוא מתאים ולמי הוא מתאים קצת פחות, מי יכול להתקין מנעול חשמלי וכן הלאה, על כל זה ועוד, נדבר בהרחבה במאמר הבא.

מה היתרונות של מנעול חשמלי

היתרונות של מנעול חשמלי במידה רבה הם עצומים, כדי לעשות קצת סדר בנושא, הכנו עבורכם רשימה קצרה שתעזור לכם להבין מה הרעש הגדול סביב הדבר:

  1. מייתר את הצורך במפתח: מנעול חשמלי בניגוד למשל לאותו צילינדר מולטילוק המפורסם או כל מנעול מכני אחר, הוא מנעול שיכול להיפתח בעזרת שלט, קוד כניסה, טביעת אצבע המוזנת במערכת מראש ועוד. כלומר, אנחנו לא צריכים להיעזר במפתח כאשר אנחנו נכנסים למקום. איפה מנעול חשמלי נותן כמובן את המענה הטוב ביותר? בעיקר כאשר אנחנו מדברים על עסקים או מוסדות לימוד אליהם נכנסים הרבה מאוד אנשים בכל יום. כאשר אנחנו יכולים להכניס את כולם בעזרת סיסמא או טביעת אצבע, הדבר מאפשר לנו להשאיר את המפתחות בבית ולא להסתכן בכך שעוד עובד שכח את המפתח ועכשיו צריך לשכפל עבורו אחד.
  2. מנעול חשמלי מאפשר לנו להתקין את המנעול על כל דלת שנרצה: היתרון כמובן של מנעול חשמלי הוא בין היתר אסתטי. מנעול חשמלי, בניגוד למנעול מכני שצריך שהדלת תהיה עבה ותאפשר הכנסה נוחה של המנעול המכני לתוך תושבת הדלת, במקרה של מנעול חשמלי אנחנו יכולים להתקין את המנגנון על כל דלת שנרצה. באופן כזה אנחנו יכולים להבטיח כי מנגנון הנעילה שהנחנו לא יורד ביעילות שלו מכל מנעול אחר, אבל גם מאפשר לנו לשמור על האסתטיקה בה אנחנו מעוניינים כל הזמן.
  3. מנעול חשמלי הוא מנעול שנוח לתקן במידה ומשהו התרחש, התיקון לא פוגע בדלת: הבעיה הגדולה של מנעול מכני ביחס לאותו מנעול חשמלי הוא שמדובר על מנעול שקל יותר לתקן אותו במידה ומתשהו התרחש. הרי אנחנו ממש לא מעוניינים למצוא את עצמנו חרדים לגורלה של הדלת במידה ומתרחשת תקלה והרי תקלות מתרחשות, על כך אין לנו כל שליטה. מנעול חשמלי מאפשר לנו להימנע מהסיטואציה הזו ולהיות בטוחים כי הכל יעבוד בהמשך כשורה.

מה החסרונות של אותו מנעול חשמלי

מנעול חשמלי הוא לא רק טוב, יש בו גם דברים אותם יש לקחת בחשבון לפני שמתחליטים להתקין מנעול חשמלי בבית. קודם כל, חשוב להבין כי מנעול חשמלי הוא מנעול לדלת שעלול להפסיק לעבוד במידה ומתרחשת הפסקת חשמל. מדובר כמובן בסיטואציה מאוד לא נעימה, לא רק זה אלא שבמקרה של הפסקת חשמל מנעול חשמלי המשמש בתור מנעול לדלת עלול להשאיר את הדלת פתוחה, גם אז אנחנו לא בדיוק נמצא את עצמנו מרוצים מהסיטואציה.

כך שכאשר אתם מחליטים להתקין מנעול חשמלי בתור מנעול לדלת, ההמלצה שלי, של דני המנעולן, היא להתקין עוד מערכת מכנית, שאת המפתח לה אוחזים רק כמה אנשים ספורים בלבד, כדי שלא תמצאו את עצמכם מתמודדים עם תקלה מורכבת בהרבה, כזו שממש לא הייתם מעוניינים להתמודד איתה.

בנוסף, חשוב לזכור כי תיקון של מנעול חשמלי הוא אמנם שומר על הדלת אבל לעיתים, מדובר על תיקון יקר יותר מתיקון של מנעול לדלת שהוא לא חשמלי. לצורך העניין, במקרה של צילינדר מולטילוק כמו כל מנעול מכני אחר, בדרך כלל מדובר על עבודה אותה יודע כל איש מקצוע לתקן. מנעול חכם דורש מידע מורכב יותר מבעל המקצוע ולא כל אחד יכול לספק לכם את השירות שיבטיח את שלמות מנגנון הנעילה.

ההמלצה שלי, של דני המנעולן, היא לשאול את איש המקצוע בו בחרתם האם הוא מבין בתחום, האם מנעול חשמלי הוא משהו שהוא עוסק בו? האם הוא מכיר מנעול לדלת שעובד על פי המנגנון שלכם? אני יכול להעיד על כך שכבר מטון הדיבור ואופן המענה על השאלות אתם יכולים ללמוד לא מעט על בעל המקצוע. אל תפחדו לשאול שאלות, זו זכותכם, בתור לקוחות, להבין בדיוק על מה אתם משלמים כאשר אתם מזמינים מי שיבצע עבורכם תיקון לתקלה בבית.

האם מנעול חשמלי תומך בהתקנה של מערכת אזעקה

רבים מתבלבלים בין מנעול חשמלי ובין אזעקה פשוטה אותה ניתן להתקין בכל בית. התשובה שלי לכך היא שמדובר על שתי מערכות פשוט שונות לחלוטין. מערכת אחת היא מערכת שתפקידה הוא לשמור על מנגנון הנעילה כך או אחר. כלומר, על המנעול עצמו. מערכת שניה תפקידה הוא להתריע במידה ומשהו מתרחש, במידה ונכנסים פורצים או אורחים לא קרויים הביתה.

אל תתבלבלו בין השניים ואל תחשבו כי עצם העובדה שאין לכם מנעול חשמלי מונעת מכם את הזכות הבסיסית שלכם לקבל שירות מעולה מההתחלה ועד הסוף בכל הקשור להפעלה והתקנה של מערכת אזעקה תקינה בבית.

האם כל מנעול חשמלי עדיף על כל מנעול מכני

התשובה היא כמובן שהדברים תלויים ולא חד משמעיים. מנעול צילינדר מולטילוק למשל הוא מנעול מעולה, חזק במיוחד, כזה שמאוד קשה לפרוץ. כמוהו בשוק יש אינספור מנעולים מכניים, המבוססים על הטריק של מנעול צילינדר שמאפשרים לרבים ברחבי העולם להגן על הבית שלהם בצורה הטובה ביותר.

העניין הוא שכל אחד, כל בית עסק כמו כל משפחה, צריכים להחליט עבור עצמם מה מתאים להם יותר. האם מנעול מסוג כזה בהיכרח יתאים להם יותר ממנעול אחר. האם מנעול מסוג כזה יעלה להם יותר מזה וכן הלאה. כלומר, אתם צריכים, בעיני, ביחד עם איש המקצוע, לברר וללבן את הדברים כדי שבסופו של יום תמצאו את עצמכם נהנים ממנעול מעולה שאתם שמחים על הרכישה שלו.

אל תשכחו כי אנחנו לא מדברים כאן על טרנדים או על אופנה. אנחנו מדברים כאן על מנגנון נעילה שהתפקיד שלו בראש ובראשונה הוא לשמור על הביטחון שלכם. לכן אתם אלו שצריכים לעשות את הבחירה והאמת היא, אם הייתם שואלים אותי, פעמים רבות אני מאמין כי במקרה של מנגנון נעילה שווה לשלם יותר כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר במקום למצוא את עצמכם בעמדה המקבילה לחרדה.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
חייגו עכשיו דילוג לתוכן