מנעול לדלת

יש דבר חשוב יותר מאשר מנעול לדלת העובד על הצד הטוב ביותר?

בחירה של מנעול לדלת היא לא בחירה קלה. אנחנו חיים בעידן בו אנחנו חווים שפע חסר תקדים כמעט בכל חזית בחיינו. אנחנו יכולים לבחור אינספור בגדים כמו גם לאכול מה שנרצה. אבל, כאשר אנחנו מגיעים לבחור מנעול לדלת, השפע הזה בהחלט עלול להתברר כשפע מעט מבלבל. אני, דני המנעולן, רוצה לעשות לכם סדר ולדבר קצת על מנעול לדלת. איך בוחרים מנעול נכון? מה משפיע על מנגנוני הנעילה ועוד.

אם אתם רוצים לשמוע עוד על הנושא, המאמר הבא נועד עבורכם.

מנעול לדלת צריך לעשות דבר אחד מרכזי, הוא לנעול את הדלת

רגע לפני שניכנס לעובי הקורה ונדבר על סוגים שונים של מנעול לדלת, חשוב להגדיר קודם כל את העבודה של מנעול לדלת. מנעול לדלת למעשה נועד על מנת להשפיע על לשונית הדלת באופן כזה שיגדיר האם היא בחוץ או בפנים. לשונית הדלת היא הגורם שמשפיע על פתיחה וסגירה של הדלת. כאשר מנעול לדלת משפיע על הלשונית ומוציא אותה החוצה, הדבר ייצר נעילה של הדלת, כאשר הדבר ההפוך יתרחש, כלומר, לשונית הנעילה תחזור למקומה, אז הדלת תפתח.

מנעול לדלת יכול להגיע במגוון צורות ודגמים. כאן נסקור בקצרה אילו סוגי מנעולים עדיפים במקרים שונים.

  1. צילינדר לדלת: מדובר על מנעול לדלת פשוט למדי. מדובר בסך הכל על מנעול המבוסס על פטנט מכני. בו אנחנו מכניסים מפתח לחור מנעול בו קיימים פינים בצורה מסויימת, כאשר הפינים נעים לכיוון אחד הדבר יכול להביא לפתיחה של הדלת, כאשר הם נעים לצד השני, הדבר יביא לסגירה ונעילה של הדלת. צילינדר לדלת הוא מסוג המנעולים הנפוצים ביותר בעולם. אם אתם מחפשים מנעול לדלת שלא עולה הרבה כסף, ככל הנראה צילינדר לדלת זה הפתרון הפופולארי ביותר. אם אתם מחפשים מנעול לדלת פשוט, נוח לשימוש, כזה שאתם יכולים להניח בדלתות פנימיות של הבית שם אין צורך בהפעלה של פטנטים מורכבים באופן מיוחד, כנראה צילינדר לדלת זה הפתרון המושלם עבורכם.
  2. מנעול לדלת משרד, דלת זכוכית וכן הלאה של מנעולים המבוססים על פטנט של רבי בריח: מנעול רב בריח הוא מנעול נפוץ בישראל שכן הוא למעשה מנעול לו יש כמה לשוניות של הדלת. מה שאנחנו מכנים בשם, רב בריח, כלומר, כמה בריחים. מנעול לדלת מהסוג הזה הוא עמיד יותר וקשה לפרוץ אותו באופן יחסי. זה מה שהפך אותו כמובן לאורך השנים לנפוץ וחביב על ישראלים רבים. מנעול לדלת הבנוי באופן הזה בהחלט יכול להיות מנעול שנראה טוב יותר, לכן הוא מתאים במיוחד למשרדים ובתי עסקים בהם הנראות של הדלת היא דבר מהותי.
  3. מנעול לדלת המבוסס על חשמל ומלווה באמצעים מתקדמים: מנעול לדלת לא חייב להיות מנגנון מכני בלבד. היום, אנחנו יכולים לראות במרכזי קניות, אתרים מאובטחים ואפילו בבתים פרטיים סוגי מנעולים המבוססים על חשמל ועל אמצעים מתקדמים. אתם יכולים לרכוש מנעול לדלת בו יש להקיש קוד סודי כדי לאפשר מעבר פנימה כמו גם יכולים לרכוש מנעול לדלת הפועל על בסיס חשמל ונועל את הדלת מבפנים באופן מלא. מנעול לדלת מסוג כזה המבוסס על חשמל הוא מנעול אותו יש להתקין באופן זהיר, מתוך ידע רב כמו גם לפעול בשיקול דעת. זאת משום שכאשר אנחנו מדברים על מנעול לדלת המבוסס על חשמל, אנחנו עלולים, בקלות, לראות כיצד אותו מנעול לדלת מאבד מכוחו כאשר יש הפסקת חשמל או חלילה, דווקא ננעל כאשר אנו צריכים דווקא לייצר פתח מילוט משום שחלילה התרחש אסון כדוגמת שריפה וכיוצא באלו. לכן, במידה ואתם מחליטים לרכוש מנעול לדלת המבוסס על חשמל, שימו לב כי אתם בוחרים בתבונה מנעול לדלת שאכן יתן את המענה המלא עבור מה שאתם צריכים. תוך שחלילה הבחירה לא מסכנת אתכם ואת חיי היקרים לכם.

באילו מקרים נבצע החלפת מנעולים ומה צריך לדעת על כך

החלפת מנעולים זו פעולה הנעשית בשני מקרים. ראשית, כאשר בית עסק או בבית משפחתי מחליטים להתקין מנעול איכותי וטוב יותר. אז אין כל בעיה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות לכל מנעולן מנוסה שיחליף עבורכם את המנעול. ההמלצה שלי, של דני המנעולן בהקשר הזה היא לא לבצע החלפה של המנעול בכוחות עצמכם. זאת משום שבתור אנשים שלא עובדים במקצוע לפרנסתם, בקלות אנו עלולים לראות כיצד אותו מנעול לדלת הופך להיות גורם להיווצרות של תקלה ופגיעה בדלת מה שמביא לסדרה של תקלות אותן יש לפתור באופן הטוב ביותר האפשרי. לכן, אני, דני המנעולן, ממליץ בחום לתת לאנשי המקצוע לעשות את עבודתם נאמנה.

המקרה השני בו מתרחשת החלפת מנעולים, שגם אותה יש לבצע בעזרת אנשי מקצוע מנוסים, זה כאשר מנעול לא עובד כשורה תקופה ארוכה ויש להחליף אותו. במידה ואתם נמצאים נעולים מחוץ לבית כמובן שעליכם לבקש החלפת מנעול איכותית, אבל אזהרו מרכישה של מנעול מורכב לפני שאתם עורכים את כל סדרת השיקולים לבחירה נכונה של המנעול. אין סיבה שתבחרו מנעול זה או אחר מתוך לחץ. שימו לב כי אתם בוחרים את המנעול לאחר שערכתם את השיקולים בעד ונגד אלו מול אלו בצורה נכונה.

בנוסף, חשוב לשים לב כי תהליך של החלפת מנעולים, תיקון וכן הלאה, צריכים לקחת את כל החלקים המייצרים ביחד את מנגנון הנעילה ולנהל אותם באופן הנכון ביותר. מנגנון הנעילה מורכב ממשקופים, הדלת עצמה, ידית הנעילה ועוד ועוד. כאשר אתם מבצעים את מלאכת התיקון לבד, אתם עלולים, בקלות רבה מדי, לייצר נזק חמור מתועלת מה שכמובן עלול להביא לתיקון מורכב שגם עולה יותר כסף לאור המצב.

מה המחיר של מנעול לדלת והחלפה של המנעול

אני, דני המנעולן, מתקשה לתת תשובה חד משמעית בלי להכיר את המקרה לעומק. אבל אני כן יכול להגיד כי העבודה והמחיר שלה מתחלקים לכמה פרמטרים:

  1. המנעול בו בחרתם שיותקן על הדלת שלכם :כאן אנחנו נכנסים לעולם שלם של אפשרויות כאמור. כלומר, אתם יכולים לרכוש מנעולים במחירים נמוכים במיוחד אבל באותה נשימה, קיימים אינספור מנעולים יקרים בהרבה מזה בשוק. לכן, קשה להגיד במשפט מה המחיר של המנעולים ללא בדיקה מוקדמת של המקרה שלכם.
  2. מחיר העבודה: גם המנעולן לוקח סכום כסף מסוים. כמובן שכאשר אנחנו מדברים על מקרים אותם אנחנו יכולים להגדיר בתור מקרי חירום, התעריף של העבודה עולה באופן משמעותי ויש לתת עבורו את המענה הנדרש.
  3. במידה ואתם מוסיפים עבודה נוספת: אני, דני המנעולן יכול להעיד על אינספור מקרים בהם החלפתי דלת, טיפלתי במשקוף ועוד עת סייעתי למשפחה או בית עסק להחליף את המנעול. כך שגם המחיר הזה נכנס למכלול השלם.

מוזמנים לדבר איתי כדי לשמוע ולקבל פרטים נוספים.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
חייגו עכשיו דילוג לתוכן