מנעול צילינדר

מנעול צילינדר – המנעול הפופולארי בעולם ולא בכדי

אם נצטרך להגדיר מה המנעול הפופולארי בעולם, ככל הנראה מנעול צילינדר ייקח את הבכורה ללא כל בעיה. מדובר על מנעול קל לשימוש, מבוסס על מנגנון מכני, קל לייצור ועוד. לכן, לא פלא, כי אני, דני המנעולן, מוצא את עצמי לעיתים קרובות פועל על מנת להחליף ולתקן מנעול צילינדר מסוגים שונים.

אם גם אתם צריכים להחליף מנעול צילינדר, מוטרדים מתקלה במנגנון הנעילה או פשוט רוצים לקבל כמה טיפים שיעזרו לכם להמנע מתקלות אותן היה ניתן למנוע בקלות, אני, דני המנעולן, נמצא כאן עם כל התשובות בנושא.

כמה מילים על האופן בו מנעול צילינדר עובד

מנעול צילינדר זה מנעול שעובד על פי מנגנון מכני, פטנט שעובד כבר הרבה מאוד שנים בהלצחה יתרה. מדובר על מנגנון בו יש חור מנעול לתוכו הכניסו פינים המסודרים על פי סדר מסוים. הסיבוב של הפינים הללו מנקודה אחת לאחרת מובילה למעשה לפתיחה וסגירה של לשונית הנעילה מה שמביא לנעילה של הדלת. מנעול צילינדר הוא מנעול מהסוג הזה ולכן הוא כל כך פופולארי. מכיוון שבדגמים הפשוטים שלו אנחנו יכולים למצוא מפתחות אחידים, מה שנקרא בפי רבים 'מפתח אפס' , מה שמשמש לא פעם דלתות פנימיות בבתים, מנעול צילינדר גם יכול לשמש בתור מנעול צילינדר רב בריח, כלומר, מנעול צילינדר לו יש כמה לשוניות נעילה ולא לשונית אחת, מה שהופך אותו ליעיל במיוחד ועמיד מול פריצות. מנעול צילינדר מהסוג הזה משמש בעיקר משרדים, בתי עסק וכיוצא באלו באופן טוב ואיכותי.

האם ניתן לבצע תיקון מנעולים למנעול קיים?

אני, דני המנעולן, נשאל לא פעם האם כדאי ואפשר לבצע תיקון מנעולים עבור מנעול צילינדר אחד? התשובה שלי היא מורכבת. במידה ומדובר על מנעול צילינדר איכותי, כזה שעלה לא מעט כסף, מאוד יכול להיות שהפתרון הוא אכן לבצע תיקון מנעולים מלא שיאפשר לכם להיעזר במנעול שוב ולהתנהל כמו הייתם בשיגרה מלאה. אבל, במידה ואתם רוצים לבצע תיקון מנעולים עבור מנעול צילינדר ישן, אני, דני המנעולן, לא בטוח כי הייתי הולך על האפשרות הזו במהירות רבה כל כך. מכמה טעמים:

  1. משום שאת אותו מנעול צילינדר אתם יכולים לרכוש מחדש במחירים נמוכים באופן יחסי, כאלו שיהיו כמעט שווים לתיקון עצמו.
  2. משום שכאשר אתם מבקשים מאנשי המקצוע לבצע תיקון מנעולים עבור מנעול צילינדר אתם מפספסים את ההזדמנות לשדרג ולבחור דווקא מנעול איכותי יותר שיתן לכם מענה שלם לצרכים שלכם.
  3. משום שלא תמיד הבעיה היא אותו מנעול צילינדר. מה זאת אומרת? התשובות כאן בהרחבה.

לא תמיד הפעולה אותה יש לבצע היא החלפה של צילינדר לדלת בהכרח

הטעות הנפוצה אצל רבים היא לחשוב כי כל שיש לעשות הוא לבצע החלפה של צילינדר לדלת בלבד וכך לפתור את הבעיה מהשורש. אבל, אני, דני המנעולן כמו יתר אנשי המקצוע בתחום יודעים כי יש כאן מנגנון רחב יותר שצריך לקבל מענה שלם על מנת שניתן יהיה להחליט כיצד נכון לפעול.

חשבו על מנגנון הנעילה והדלת כמו סוג של מכונה הפועלת עם כמה חלקים במקביל. יש לנו את הדלת עצמה, את הידית, את המשקופים, צירי הדלת ועוד ועוד. מנעול צילינדר הרי לא עומד לבד, הוא צריך את התמיכה הנכונה כדי לעבוד על הצד הטוב ביותר.

לכן, לעיתים כאשר לקוחות מבקשים סיוע בדמות החלפה של מנעול צילינדר לדלת הם למעשה טועים לחשוב כי כל שיש למנעולן לעשות הוא להחליף מנעול, אבל האמת היא שלעיתים מדובר על מבצע מורכב יותר. איך נכון לגשת לפעולה של החלפת מנעולים? זה הזמן לדבר על זה.

כמה מילים על אופי העבודה של איש מקצוע בתחום

מנעולן מקצועי למעשה הוא זה שהתפקיד שלו לעשות כמה דברים במקרים שונים:

  1. להחליף מנעול אחד במנעול שני במידת הצורך, בין אם מדובר על אירוע חירום ובין אם לא מדובר על אירוע חירום. ההמלצה שלי,  בתור איש מקצוע, הוא לא להמתין במידה ואתם חשים בהיווצרות תקלה כזו או אחרת. לא פעם מדובר על תקלה אותה ניתן לפתור בקלות רבה יותר לכתחילה מאשר להתמודד איתה בסופו של יום. לכן, בין אם אתם מרגישים שהידית לא מגיבה כנדרש, משהו במנגנון הנעילה לא מסתובב בקלות וכן הלאה, אין שום סיבה שתשארו עם זה לבד, לכו לתהליך של טיפול במנעול במהירות המירבית.
  2. להחליף דלת במידת הצורך: כלומר, לעיתים נעדיף להיעזר בדלת אחרת כדי לתת קונטרה נכונה למנעול האמור. ההמלצה היא כמובן גם במקרה הזה לא להמתין. אם אתם רואים שיש בעיה כזו או אחרת, זה הזמן שלכם להזמין איש מקצוע שיעזור לכם לעבור את התהליך בשלום.

מדוע כדאי להזמין איש מקצוע מנוסה בכל מקרה

רבים טועים לחשוב כי הם יכולים להתמודד עם כל איום בכוחות עצמם. נדמה להם כי הם יכולים פשוט לפתור את התקלה בלי להזמין איש ולהחליף מנעול צילינדר לבד. אבל, אני, דני המנעולן רוצה להגיד שתהליך החלפת מנעולים אינו תהליך פשוט.

ראשית, משום שאיש מקצוע אמין הוא זה שידע, מעל לכל ספק, להמליץ לכם על המנעול המתאים ביותר לדלת שלכם. אני, דני המנעולן, יודע להעיד על עצמי כי לא פעם מצאתי את עצמי ממליץ על מנעול אחד או אחר ופותר בכך תקלה מהשורש.

בנוסף, זכרו כי איש מקצוע יודע לתת מענה רחב. כלומר, אין שום סיבה שתמצאו את עצמכם מתלבטים האם אתם יכולים להחליף את הדלת לבד כאשר איש מקצוע מגיע עם המכשירים הרלוונטיים ועושה עבודה חלקה ופשוטה שתפקידה באמת להחליף את המנעול ולייצר פתרון מלא לבעיה.

זכרו כי כאשר איש מקצוע לא מיומן עושה את העבודה בסוף אנו עלולים להתמודד עם נזק רב יותר מתועלת, מה שאיש לא רוצה לראות ולהתמודד איתו.

החלטתם להזמין מנעולן מקצועי, מה עכשיו ?

ראשית, נסו לתת את כל המידע הרלוונטי כבר בשלבים הראשונים של השיחה: אני יודע, לא תמיד אתם מרגישים בנוח לשתף בכל המידע שנמצא ברשותכם אבל הרבה פעמים מדובר על הפתרון הטוב ביותר לבעיה. פשוט תספרו מה בדיוק קורה כדי שאיש המקצוע יוכל לתת לכם מענה מקיף שיעזור לכם לפתור את הבעיה במהירות.

אל תוותרו על השוואת מחירים כמו גם שיחה עם כמה בעלי מקצוע: אלא אם מדובר על אירוע חירום בו אתם צריכים מענה מיידי, אין סיבה שלא תעשו רגע השוואת מחירים מושכלת ותנסו להבין מי נגד מי. כך אתם יכולים למצוא את עצמכם מגיעים לחיסכון של עד כמה מאות שקלים רק משום שבחרתם את הבחירה הנכונה ולא קפצתם על האפשרות הראשונה.

אני, דני המנעולן מזמין אתכם ליצור קשר ולקבל מענה מקיף בכל עניין. אל תתמהמהו, דברו איתי עכשיו.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
חייגו עכשיו דילוג לתוכן