מפתחות לרכב – הדור החדש

בעבר הרחוק, הדרך היחידה לפתוח את הרכב שלנו ולהניע אותו הייתה על ידי המפתח עצמו, אולם אם השנים ומאז המצאת האימובילייזר והתפתחות העולם  של מפתחות לרכב, אנחנו כבר כמעט ולא משתמשים במפתח עצמו אלא רק בשלט לפתיחת וסגירת הרכב ולעתים גם ההנעה עצמה היא בלחיצת כפתור. חברת דני המנעולן עוסקת בתיקון כל הבעיות והתקלות הקשורות בתחום של מפתחות לרכב, כמו כן, חברת דני המנעולן מספקת שירותים מתקדמים של שחזור, שכפול וקידוד מפתחות. כמובן שהתחום הוא גדול מאוד ולא כל מנעולן מוסמך יודע לספק את כל השירותים הנלווים, יחד עם זאת בחברת דני המנעולן ישנם מנעולנים המתמחים בתחומים שונים.

מהם התחומים הנלווים לתחום של מפתחות לרכב במקצוע של מנעולן רכב?

ישנם מספר תחומים במנעולנות רכב הקשורים במתן שירותים בנושא של מפתחות לרכב, יחד עם זאת התחום לא מפסיק להתפתח, שכן גנבי המכוניות גם הם הופכים מתוחכמים יותר ויותר ולומדים את השיטות החדשות לגנוב רכבים. בין התחומים אשר תוכלו לקבל בהם שירותי מנעולן מקצועיים תמצאו: שחזור מפתחות לרכב, קידוד מפתח לרכב, תיקון והחלפת סוויץ לרכב ופתרון למקרים בהם אבד מפתח לרכב. על כל השירותים הללו נרחיב בהמשך המאמר. חשוב לציין כי כיום בשיטת הקידוד גם גנבים מאוד מיומנים מתקשים לגנוב רכבים והשיטה הזו ממשיכה להוכיח עצמה כיעילה מאוד במניעת גניבת רכבים בשנים האחרונות והורידה את מינון גניבות הרכבים בכ -40 אחוזים, יחד עם זאת, חשוב שהקידוד עצמו יבוצע אך ורק על ידי אנשי מקצוע מתחום של מנעולנות רכב ויהיו בעלי הכשרה מתאימה לכך, קידוד לא מקצועי הוא קידוד לא יעיל.

שירותי שחזור מפתחות לרכב

מכירים את זה שאובד לכם הארנק ועליכם להתחיל לשחזר את כל מה שהיה לכם בו – לשחזר את תעודת הזהות במשרד הפנים, לשחזר את רישיון נהיגה במשרד הרישוי, לבטל את כרטיס אשראי בחברת אשראי וכו'? כמה מתיש ומתסכל זה, נכון? ובכן, כאשר מדובר באובדן של מפתחות לרכב השחזור הוא פשוט יותר, עליכם בסך הכל להתקשר למנעולן מוסמך שמספק שירות של שחזור מפתחות לרכב. אך שימו לב! שירות שכזה דורש ציוד מיוחד ולא כל מנעולן מוסמך מבצע זאת, פעולת שחזור דורשת הן ציוד והן מיומנות מסוימת שלא כל מנעולן ידע לספק לכם.

שירותי קידוד מפתח לרכב

כמו שחזור גם בתחום של קידוד מפתח לרכב, יש צורך במיומנויות מאוד מתקדמות וכמו כן בציוד מתאים. קידוד של מפתח הוא דרך מעולה להימנע מגניבת רכב מיותרת, זו דרך שכל כך הוכיחה את יעילותה שאפילו חלק מחברות הביטוח מורידות את המחיר מעט בסעיף של גניבת הרכב לבעלי רכבים עם מפתחות לרכב אשר קודדו על ידי מנעולן.

אבד מפתח לרכב? אל דאגה – יש מה לעשות!

היה והגעתם למצב העגום בו אבד מפתח לרכב שלכם, אל תדאגו, תוכלו להתקשר למנעולן רכב מוסמך מתחום הרכב והוא יוכל לבצע שחזור של המפתח. שחזור מפתחות לרכב, הינו דבר מורכב ובהחלט לא כל מנעולן ידע לבצע זאת או יחזיק בציוד הנדרש לכך. בכדי למנוע את המצב הזה בו אתם זקוקים לשחזור, דאגו לכך שתמיד יהיה ברשותכם לפחות מפתח רזרבי אחד –שכפול מפתח הוא פשוט בהרבה משחזור.

לסיכום מאמר זה נאמר כי את כל הבעיות הקשורות בתחום של מפתחות לרכב אפשר לפתור על ידי פנייה למנעולן מוסמך, חברת דני המנעולן מחזיקה ברשותה אנשי מקצוע אשר מתמחים בתיקון ומתן פתרונות לכל הבעיות ולכל  סוגי הרכבים, יחד עם זאת, ההמלצה הינה – החזיקו תמיד מפתח רזרבי ושמרו אותו במקום בטוח.

עוד משהו חשוב על: שלט לרכב

שאלות ותשובות - מפתחות לרכב

במידה והמפתחות לרכב בהם אתם תמיד משתמשים להניע את הרכב, מסרבים להניע את רכביכם, סביר להניח כי הם התעקמו או במידה ויש להם שבב מקודד, יש אפשרות כי ישנה תקלה במערכת הקידוד. אל תנסו לעקם את המפתח חזרה למקום כי זה יכול להזיק לו יותר ולגרום לכך שמנעולן מקצוען לא יוכל אחר כך לתקן אותו. במקרים כאלו, הדרך הטובה ביותר היא להגיע לחנות של מנעולן מוסמך שיבדוק את הבעיה ויפתור אותה בדרך כלל במקום.

קידוד לרכב הוא למעשה מנגנון אשר מונע מכל מפתח שאינו המפתח המקודד להניע את הרכב, זה עובד על ידי החדרת שבב מקודד הן למפתח עצמו והן לרכב, הקוד בין הרכב ומערכת ההתנעה למפתח זהה, ושום מפתח אחר לא יוכל להניע את הרכב, אלא רק המפתח לו החדירו את השבב. לגנבי רכבים קשה מאוד עד בלתי אפשרי לעקוף את שיטת הקידוד ולכן היא כל כך יעילה ומבוקשת. נכון להיום יצרני המכוניות מתקינים את הקידוד מבעוד מועד ברכבים החדשים שיוצאים אל השוק, יחד עם זאת לא בכל רכב חדש יש קידוד.

דבר ראשון – חשוב מאוד שיהיה תמיד מפתח רזרבי במיוחד כאשר מדובר ברכב שלכם או בבית שלכם, את המפתח הרזרבי מוטב לשמור בבית או אצל מישהו שאתם סומכים עליו, עם עדיפות לאדם אחר ולא אצלכם בבית, זאת מכיוון שבדרך כלל המפתח של הבית נמצא באותו צרור מפתחות וכאשר המפתח של הרכב עובד, איתו גם הולכים לאיבוד המפתחות של הבית. במידה ואין מפתח רזרבי, ישנם אנשי מקצוע אשר יכולים לבצע שחזור של מפתח, שחזור מפתח ובעיקר כאשר מדובר בשחזור מפתח לרכב הוא מורכב ודורש מיומנות וציוד ייעודי, בררו האם המנעולן שלכם מבצע שחזור שכזה, שכן לא כל מנעולן יודע לעשות זאת ומספק שירותי שחזור.

חייגו עכשיו דילוג לתוכן