פריצה לבית דני המנעולן פורץ מנעולים ברמת גן

פריצה לבית – כל הדרכים להימנע מפריצות לא רצויות לבית

מי שלא חווה את החוויה של פריצה לבית שלו על ידי פורץ בתים, לעולם לא יבין את גודל מפח הנפש והתדהמה, תארו לכם שאתם יום יום יוצאים וחוזרים הביתה ויום אחד כאשר אתם מגיעים הביתה, הדלת פתוחה לרווחה, או גרוע מכך נעולה מבפנים עם המנעול החיצוני בלבד. אינספור מחשבות מתחילות לעלות בראש, האם שכחתי לנעול? מישהו היה אמור להגיע? אולי זה השכן? כשכל השאלות נענות בשלילה, האסימון יורד ואתם מבינים שאתם קורבנות של פריצה לבית.

בדרך כלל הפעולה הבאה שתעשו היא ללכת לדברי הערך שלכם ולראות אם הם נגנבו או לא, ולעשות הערכה של מה נגנב ומה נשאר, התחושה  הינה קשה! תחוש של כעס, עצב על האובדן ותסכול על כך שאולי יכולתם למנוע את זה, וזה נכון, יש סיכוי רב שיכולתם למנוע את המקרה של פריצה לבית שלכם.

הפרצה קוראת לגנב

חשוב לומר, פריצה לבית עלולה להתרחש ואף מתרחשת אצל אנשים מאוד אחראיים שלעולם לא ישכחו לנעול את הדלת או לתקן דלת קלוקלת, יחד עם זאת ישנן דרכים למזער את הסיכויים לכך. לא בכדי נאמר הפתגם "הפרצה קוראת לגנב", נסו להיכנס למוחו של פורץ, הדבר שהוא רוצה הוא לגנוב דברי ערך כמובן – תכשיטים, כסף, ציוד יקר וכדומה, דבר שני שיעניין אותו הוא סוג המנעול שיש לבית, ככל שהמנעול יהיה פשוט יותר, כך הפיתוי יהיה גדול יותר, בנוסף, פורץ מיומן יוכל בנגיעה קלה בידית הדלת להבין אם המנעול תקין או שאולי התמזל מזלו ובעלי הבית דחו את התיקון של המנעול והוא כרגע מאוד קל לפיצוח.

אז אמנם לא נוכל להגיד לכם לא להחזיק דברי ערך בבית, אבל כן נמליץ לכם שאם אתם מחזיקים בידיכם סכומי כסף גדולים או תכשיטים יקרי ערך – שימרו אותם בכספת קיר, או החביאו אותם היטב במקומות בבית שקשה להגיע אליהם.

כל הדרכים למנוע פריצה לבית?

אז כאמור, ככל שהמטרה קלה יותר, כך הבית שלכם יהיה אטרקטיבי יותר עבור פורץ בתים. הסממנים הראשונים שעלולים להרתיע פורצים הם חלונות עם סורגים, כיום ישנם סוגים רבים של סורגים שיכולים להתאים לכל עיצוב ולכל מטרה, בין אם לדלת הראשית, חלונות, דלת מרפסת או כל מבנה אחר שחפצה נפשכם לאבטח, סורגים הם ככל הנראה הגורם המרתיע ביותר פורצים, זה לא אומר שאין דרך לפרוץ סורגים, כמובן שישנן מספר דרכים לעשות זאת, אך אם בפני פורץ יעמדו שתי דירות זהות כאשר אחת עם סורגים והשניה ללא סורגים, די ברור שיבחר בדירה נטולת הסורגים לבצע את זממו.

דבר נוסף שיעדיפו פורצים כשיחפשו אחר פריצה לבית, הוא כמובן דלת פשוטה וזולה, נכון לרוב הבתים כיום יש דלת פלדה עם מנגנון נעילה איכותי שאגב גם אותו, פורץ מנעולים מיומן יכול לפרוץ, יחד עם זאת  ניתן להבחין שביחידות דיור רבות, אין השקעה בדלת איכותית ולרוב בכניסה ליחידה מוצבת דלת עץ פשוטה שבעיטה מספיק חזקה תיפתח אותה לרווחה, במקרים רבים אפילו זה לא יהיה הכרחי כי מנגנון הנעילה יהיה כל כך פשוט שכל פורץ מנעולים יכול לרכוש מפתח אפס ולפתוח את מנגנון הנעילה הפשוט. לכן במידה ואתם מתגוררים בדירה עם דלת פשוטה מומלץ לא לשמור בה דברים יקרי ערך.

דבר שלישי צילינדר, עברתם דירה? החליפו צילינדר על מנת למנוע הפתעות כמו פריצה לבית, אל תחכו לבדוק מי היה הדייר לפניכם ואילו משקעים נשארו לו מהמקום, ואם כבר אתם מחליפים צילינדר ואתם מתכננים להישאר בבית אליו עברתם תקופה ארוכה, רכשו צילינדר איכותי עם כרטיס חכם שלא יאפשר לאף אחד מלבדכם לשכפל את המפתח הזה. חברתנו דני המנעולן תשמח לספק מידע בנושא.

ודבר אחרון, אולי זה ישמע מובן מאליו, אבל לא בהכרח זה כך – נעלו את דלת הבית! – תתפלאו לגלות, כמה אנשים אינם נועלים כלל את דלת הבית ואז מופתעים כשמגלים שהייתה פריצה לביתם. בין אם זה ליציאה של כמה שעות או אפילו אם אתם רק עושים סיבוב קצר לכלב, נעלו את הבית. פריצות רבות מבוצעות על ידי פורצים שעוקבים אחרי סדר היום של הדיירים וברגע שהם רואים שיצאתם זו השעה בה יסתערו על הבית, אל תגידו זה רק לכמה רגעים, תהיו חכמים ואל תשאירו את הפרצה שתקרא לגנב, אנו בחברת דני המנעולן, לא אוהבים להגיע לבית שנפרץ מהסיבה השטותית הזו.

הזמינו שירותי מנעולן באופן שוטף

אנשים רבים חושבים שלשירותי מנעולן פורץ בתים נזקקים רק בעתות חירום בהם אובד לנו המפתח או שנתקע בחור המנעול, אך חשוב להבין שמנגנון הנעילה הוא מנגנון שנשחק ויש לתחזק אותו מפעם לפעם, לעיתים על ידי שימון הצירים, לעתים על ידי בדיקת תקינות והחלפת רכיבים ולעיתים על ידי החלפת מנגנון שלם, אין צורך ואין סיבה לחכות לדחות את הנושא הזה, מדובר בדלת שלכם, זו שמונעת מאורחים לא רצויים להיכנס אליכם ולבזוז את דברי הערך שלכם, זו שמונעת פריצה לבית. דני המנעולן ממליץ לכולם – הקפידו על תחזוקה קבועה ובדיקת הדלת על ידי מנעולן לפחות פעם בשנה. כן כן ממש כמו שבודקים טסט לרכב, פעם בשנה בידקו שהדלת של הבית עושה את העבודה המוטלת עליה ביסודיות.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
חייגו עכשיו דילוג לתוכן