צילינדר מולטיטוק

צילינדר מולטילוק – הפטנטים של העולם החדש טמונים אצלכם בדלת

לאורך שנות היסטוריה רבות בני האדם חיפשו דרכים יצירתיות להגן על הבתים שלהם מפני פורעים שהגיעו מבחוץ. אם תלכו לטירות עתיקות מימי הביניים ברחבי אירופה תוכלו למצוא מגוון של מנגנוני נעילה מתוחכמים שמטרתם הייתה להגן על היושבים בהם.

היום אנחנו לא צריכים פיר מלא תנינים וגשרים מתרוממים, היום כל שאנחנו צריכים לעשות הוא לסמוך על הטכנולוגיה שנמצאת ברשותינו, כדוגמת צילינדר מולטילוק. צילינדר מולטילוק הוא צילינדר ייחודי שכן הוא צילינדר המושתת על פטנטים יוצאי דופן אותם יצרו אנשי מולטילוק על מנת לאפשר פתיחה חכמה ונעילה חכמה של הדלת באמצעים מכניים.

על מנת להבין טוב יותר את האופן בו עובד צילינדר מולטילוק, נועד המאמר הבא. נדבר על ההבדל בין צילינדר מולטילוק ובין צילינדר רב בריח, נגיד כמה מילים על האופן בו מתבצעת החלפת צילינדר פלדלת וכן הלאה.

כמה מילים על צילינדר מולטילוק ועל האופן בו הוא עובד

הרעיון של מנעול צילינדר בסיסי הוא למעשה אותו רעיון תמיד. כמה פינים נמצאים בתוך חור מנעול. כאשר מפתח המותאם לפינים הללו מסתובב לצד אחד ולאחר מכן לצד שני. בכל סיבוב למעשה לשונית הנעילה יוצאת או נכנסת מה שלמעשה מייצר נעילה או פתיחה של הדלת בהתאמה.

צילינדר מולטילוק הוא מנעול צילינדר ייחודי שכן מדובר על מנעול צילינדר בו שרשרת הפינים מיוצרת שונה מבמקרים אחרים. לכן, צילינדר מולטילוק הוא פתרון מעולה עבור מי שרוצים להיעזר בטכנולוגיות מתקדמות על מנת למנוע פריצה אליהם הביתה אבל לא יכולים להתקין צילינדר רב בריח מסיבות אותן נמנה ממש עכשיו.

מתי נעדיף להיעזר באותו צילינדר מולטילוק

צילינדר מולטילוק יעיל במקרים הבאים אותם נמנה כאן בהרחבה:

  1. כאשר אנחנו רוצים להיעזר במנעול צילינדר עם יכולות אבל לא יכולים להתקין צילינדר רב בריח:  כלומר, נתקין מנעול צילינדר מולטילוק במקרים בהם אנחנו ניגשים לדלתות צרות יחסית, אולי דלתות מיוחדות, אולי כאלו שנועדו לשימור והן לא יכולות למעשה לשאת צילינדר רב בריח באופן מלא. זאת משום שצילינדר רב בריח בניגוד למנעול האמור, צילינדר מולטילוק, הוא צילינדר שמבוסס על כמה וכמה לשוניות נעילה שמאפשרות נעילה חזקה יותר, כזו שלגנב או פורץ מזדמן קשה לפרוץ. במקרים הללו צילינדר מולטילוק הוא יכול להיות פתרון מצוין שכן אנחנו לא נהרוס חלילה את הדלת בעת ההתקנה של צילינדר מולטילוק במקום אותו מנעול צילינדר רב בריח.
  2. כאשר אנחנו רוצים להחליף את מנגנון הנעילה נגיד במקרה של החלפת צילינדר פלדלת: לעיתים, מסיבות אלו ואחרות, ישנם לקוחות שרוצים פשוט להשתדרג ולעבור למנעול משמעותי וחזק יותר ממנעולים אחרים. צילינדר מולטילוק בהקשר הזה הוא פתרון מעולה שכן מדובר על מנעול איכותי במיוחד, כזה שיכול לתת מענה במחירים נגישים באופן יחסי.

צילינדר מולטילוק הוא לא תמיד אותו מנעול

אני, דני המנעולן נשאל לא פעם האם כאשר אני מחליף מנעול למנעול צילינדר מולטילוק, מדובר על אותו מנעול בכל מקרה. האמת היא מורכבת יותר. כלומר, אנחנו יכולים למצוא צילינדר מולטילוק עבור צרכים משתנים. אנחנו יכולים לבחור באילו מקרים אנחנו רוצים להיעזר במנעולים מהסוג הזה ובאלו מקרים אנחנו רוצים להיעזר במנעולים מסוגים אחרים. המנעולים הנפוצים מאותה סדרה, צילינדר מולטילוק הם:

  • צילינדר כפתור:  כלומר, מנעול צילינדר מולטילוק שמהצד האחד שלו הוא מנעול צילינדר לכל דבר ועניין אבל מהצד השני, אתם יכולים לבצע נעילה כל העת בגלל מנעול קבוע שנמצא שם. זה פתרון מעולה לבתים בהם אנחנו רוצים לנעול דלתות פנימיות ולא רוצים להסתבך ולאתר את המפתח בקושי, כמו גם אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות כזו גם בדלת הראשית של הבית, במידה ואתם יודעים כי קשה לכם לא פעם למצוא את המפתח האמור.
  • מנעול צילינדר מולטילוק עם שדרה חזקה: כלומר, מדובר על מנעול צילינדר מולטילוק לו יש בנוסף על מערכת ההגנה הרגילה, מערכת נוספת שמאפשרת לנו לנעול את הדלת באופן איכותי יותר כדי להבטיח נעילה בטוחה. מנעול צילינדר מולטילוק בהקשר הזה יכול לספק לכם הגנה ברמה שיכולה להתאים לא פעם לבתי עסק ומשרדים הדורשים רמות הגנה גבוהות יותר מטבע הדברים.
  • מנעול צילינדר מולטילוק בו יש שני מנעולים: מה שמטבע הדברים גם כן מגביר את ההגנה ולכן הוא נפוץ במיוחד במשרדים, בתי עסק וכיוצא באלו.
  • מנעול צילינדר מולטילוק שנפתח במקרה חירום: לצורך העניין, במתקנים מיוחדים, בתי הארחה בהם אנחנו צריכים להשאיר פתחי מילוט בגלל דרישות משטרה וכיבוי אש, כל אלו יכולים ליהנות מאותו מנעול צילינדר מולטילוק המאפשר פתיחה מהירה של הדלת במקרה חירום.

אני, דני המנעולן כמובן יכול להמליץ לכם על עוד ועוד מנעולים שיכולים לאפשר לכם הגנה מקסימלית תוך שמירה על מחירים נמוכים באופן יחסי, מה שכמובן יאפשר לכם להתנהל באופן רגוע יותר ושלו.

מנעול צילינדר מולטילוק הוא דבר שצריך לדעת כיצד להתקין אותו

אני, דני המנעולן חוזר על מה שאני אומר ללקוחות לא פעם ולא פעמיים. התקנה של צילינדר מולטילוק, כזו שתישאר איתנה, תשמור עליכם לאורך כל הדרך וכן הלאה, היא פעולה אותה צריך לדעת לעשות. אמנם יש כאלו שיודעים להחליף צילינדר לדלת, אבל בדרך כלל מדובר על החלפה של צילינדר לדלת המבוסס על מנגנון פשוט בדלתות פשוטות יחסית. כאשר אנחנו ניגשים למצבים מורכבים יותר, אנחנו רוצים לדעת כי העניינים נמצאים בידיים של אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים.

אף אחד לא רוצה להתקין מנעול צילינדר מולטילוק ולגלות כי הפעולה הסבה נק רב מתועלת. היינו כולנו שמחים לו ניתן היה פשוט להתקין את המנעול ולראות פרות בעמלנו, לשם כך יש להיעזר באנשי המקצוע המנוסים מספיק כדי לבצע את הפעולה.

מה המחיר של צילינדר מולטילוק כמו גם ההתקנה

המחיר משתנה ממקרה אחד לשני. אני, דני המנעולן, בכל מקרה ממליץ לכם לעשות סקר שוק ולקבל החלטה שלוקחת בחשבון את הצרכים המשתנים שלכם כמו גם את המחיר שאלו לוקחים. בגדול, ניתן לומר כי עלות התקנה המתרחשת לא בעת חירום היא אותה עלות אצל רבים מאנשי המקצוע. ההבדל טמון בעיקר באיכות השירות ובמפתח אותו אתם מעוניינים להתקין.

אין תשובה אחת על מנעול שמתאים באופן אבסולוטי לכולם. אבל, בהחלט ניתן לומר כי יש מנעולים איכותיים יותר ומנעולים פחות איכותיים. הבחירה בעיני, דני המנעולן, צריכה לא לקחת בחשבון רק את המחיר הנקודתי אותו אתם משלמים כעת, כי אם לקחת בחשבון את המכלול ולהבין מה בדיוק הצרכים שלכם ומה יתן לכם את המענה הטוב ביותר. הרי, בסופו של יום, אתם לא רוצים למצוא את עצמכם נתקעים עם מנעול צילינדר שלא עונה על הדרישות שלכם במקום עליו הייתם רוצים להגן.

אני, דני המנעולן, זמין לכל שאלה. אל תהססו פנו ממש עכשיו.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
חייגו עכשיו דילוג לתוכן