כספת קיר

שורה של רעיונות מפיו של מנעולן על הנחיצות של כספת קיר בשנת 2021

אני, דני המנעולן, רואה בכל יום איך המספר של הכספות הביתיות עולה בהתמדה ובניהן אותה כספת קיר מוכרת. בחירה של כספת קיר היא כמעט בחירה אינטואיטיבית. ככל הנראה משום שבמקור כספת קיר באמת הייתה הכספת המוגנת ביותר מתוך שלל הכספות שהיו נפוצות לאורך המאה ה- 20.

מדוע כספת קיר דווקא? מדוע כספת קיר הפכה לנפוצה מבין שלל הכספות שאיפיינו את התקופה? קודם כל משום שבמקרה של כספת קיר אנחנו מדברים על מערך הגנה שצריך להתמקד בנקודה אחת בלבד, בנקודה בה הדפנות לא צמודות לקיר. שכן במקרה של כספת קיר, מה שניתן כמובן להבין משמה, אנחנו מדברים על כספת שנוצקה לתוך גומחה בקיר, בה התקינו את הכספת באופן כזה שיאפשר הגנה מקסימלית עבורה.

כספת קיר הייתה פיתרון מעולה בתקופה בה מנגנוני הנעילה היו פחות איכותיים וכאשר החומרים מהם יצרו את הכספת היו יקרים במיוחד. בחירה של כספת קיר היא נטייה טבעית משום שמרבית הלקוחות החושבים על רכישה של כספת ביתית באופן אוטומטי חושבים על כספת קיר. אבל אני, דני המנעולן, הייתי שמח לערער על הקביעה הזו.

ביחד, אני מקווה לתת לכם מעט פרספקטיבה שתעזור לבחור בתבונה בין כספת קיר ובין כספות אחרות. אני, דני המנעולן, רוצה לדבר אתכם מהכובע של פורץ בתים מיומן המבין דבר אחד או שניים במה שנקרא ' תהליך פריצה לבית '.

למידע נוסף אתם מוזמנים להמשיך לקרוא כאן.

מדוע כספת קיר היא לא תמיד הבחירה הנכונה ביותר

אני, דני המנעולן, עובד במקצוע לא מעט שנים. אני יודע איך נראה תהליך פריצה לבית מעיניהם של גנבים. כאשר אתם בוחרים כספת אחת או אחרת למעשה אתם רוצים להגן על הדברים כמובן אבל ממש לא לעודד את הגנבים לנסות לפרוץ את המנעול שבפנים.

לכך יש שתי סיבות מרכזיות:

  1. אם תאפשרו לגנבים לנסות להתמודד עם מנגנוני ההגנה של הכספת הם עלולים להרוס את המנגנונים הללו תוך כדי ביצוע הפריצה מה שיביא בסופו של דבר לכך שתיאלצו להזמין מנעולן מקצועי שיפתור את הבעיה.
  2. משום שחלילה, לעיתים, גם גנבים עלולים לבצע פריצה שתעלה לכם ביוקר בסופו של יום.

לכן, אנחנו רוצים להניח כל כספת, בין אם מדובר על כספת קיר ובין אם מדובר על כספת מסוג אחר בנקודה בה אנחנו יכולים להיות בטוחים שהכספת אכן שמורה היטב. כאשר אתם בוחרים כספת קיר אתם עלולים לבחור במה שיהפוך את הכספת שלכם לכזו שאתם ממקמים אותה בנקודה 'רגישה', מאחורי ארון הספרים או התמונה הבולטת בסלון, את הטריקים הללו מכיר כל גנב, לכן אני, דני המנעולן, לא בטוח שזו הבחירה שאני הייתי עושה.

מעבר לכך, אל תשכחו כי בחירה של כספת קיר היא לעולם בחירה הכוללת הוצאות נוספות, שכן ההתקנה של הכספת בגומחה המתאימה היא בדרך כלל פעולה הדורשת ידע ומקצוענות ומעבר לכך, זו כוללת כמובן פגיעה בקיר המשפיעה גם כן על המחיר של התקנת הכספת כולה.

כך שאני, דני המנעולן הייתי מציע פשוט לחשוב על הדברים מראש. אני לא יכול להגיד לכם מה לעשות באופן חד משמעי, אבל אני כן יכול להגיד שכמו במקרים אחרים ,אם לא תחשבו על הדברים ותבואו עם בחירה שנעשתה מתוך ניתוח מלא של הנתונים לאורך הזמן, אתם תמצאו את עצמכם עומדים לפני שוקת שבורה.

ההמלצה היא תמיד לבחון כל דבר לעומק בהקשר שלו, כלומר, לא להתפתות להכוונה של מוכר כזה או אחר אלא לבצע בחירה שכוללת ראיה רחבה של המערכת כולה.

מה כן חשוב לשים לב אליו כאשר רוכשים כספת

קודם כל, במידה ואתם צריכים סיוע בהתקנה של כספת, כמו במקרה של כספת קיר, אל תהססו לקרוא לא סתם לאיש מקצוע, פורץ בתים, אלא למנעולן מנוסה המכיר היטב את התחום, מי שיכול לעזור לכם להבין מול מה אתם עומדים ולתת את המעטפת הנכונה ברמה המקצועית כדי להבטיח שבסופו של יום תמצאו את עצמכם עם התוצאות הטובות ביותר שהייתם יכולים לבקש.

בעיקרון, הדבר שחשוב להבין לגבי כספות הוא שאנחנו מדברים תמיד על שני סוגים של מנגנוני נעילה העובדםי זה עם זה במקביל כל הזמן.

הצד הראשון הוא מנגנון הנעילה המכני או החשמלי שאיתו אנחנו פותחים וסוגרים את הכספת: למשל, מנעול צילינדר שמוטבע על הכספת מבחוץ, זה נקרא מנגנון הנעילה ה- 'רשמי' זה שפותח וסוגר את הכספת. כמובן שהיום אנחנו יכולים להיעזר במנגנוני נעילה מתוחכמים הרבה יותר או סתם במנגנונים פשוטים עם סיסמא פשוטה.

הצד השני, הוא הקופסא, הכספת עצמה: בסופו של יום, כאשר אנחנו מדברים על כספת, אנחנו בסך הכל מדברים על קוספא הבנוייה מחומרים ייחודיים שמאפשרים לקופסא להפוך עמידה יותר בפני כל מי שעלול לפרוץ את הקופסא הזו. במידה רבה, הדבר שמשפיע אולי יותר מהכל על המחיר הסופי של הכספת זו הקופסא עצמה. החומרים מהם עשויה הקופסא הזו והאופן בו זו בנויה, כלומר, הטכניקה ממנה עשויה הקופסא הזו.

בכל פעם מערך ההגנה משתנה. אתם אלו שצריכים לחדד את הצרכים שלכם ולדייק אותם כדי לדעת בסופו של דבר מול מה אתם עומדים. כלומר, שימו לב שבמידה ועליכם לאחסן מספר מוצרים קטנים, אתם רוכשים כספת קטנה ופשוטה יחסית, בייחוד אם מדובר על מוצרים שהפכו יקרים ללבכם בעקבות סיפור משפחתי. לעומת זאת, אם אתם צריכים לאחסן נשק בבית, מה שלצערנו משותף לישראלים רבים, ככל הנראה כדאי לכם לפנות דווקא לפורמט של 'כספת כבדה', כספת אותה יהיה קשה יותר לגנוב בגלל שהיא פשוט כבדה פיזית ומקשה על גנבים לגנוב את כולה ולפרוץ אותה בהמשך.

אני, דני המנעולן, נמצא כאן עבורכם

בחירה של כל כספת, בין אם מדובר על כספת קיר ובין אם אנחנו מדברים על כל סוג אחר של כספת זו בחירה מורכבת אותה יש לקחת בכובד ראש. ההמלצה שלי תמיד היא להתחיל באבחנה של הצרכים ולאחר מכן ללכת לכיוון של בחירת הכספת הרלוונטית עבורכם.

אני, דני המנעולן, נמצא כאן עבורכם. אני נמצא כאן כדי לתת לכם ייעוץ, כתף חמה, לעזור לכם לפרוץ ולתקן את הכספת הביתית שלכם במידת הצורך, כך אני גם עושה במגוון עסקים ובתי עסקים ברחבי הארץ. כאשר הדברים מגיעים לבחירה של כספת ההמלצה היא לא להתפשר. בסופו של יום, המטרה הגדולה מכולן היא שתרגישו כי אתם מרגישים בנוח, מוגנים ובטוחים, זאת אתם יכולים להבטיח כמובן על ידי בחירה נכונה של הכספת המתאימה עבורכם יותר מכל.

אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר במידת הצורך, זמין מסביב לשעון כדי לתת ייעוץ והכוונה שתאפשר לכם לבחור את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
חייגו עכשיו דילוג לתוכן